SŽDC vybírá firmu na opravy nádraží

Litoměřice -Správa železniční a dopravní cesty pokračuje v přípravách rekonstrukce železniční stanice Litoměřice-horní nádraží. Součástí plánované stavby je i zřízení nového přechodu pro pěší v prostoru kolejiště a vybudování nových bezbariérových nástupišť. Nabídky firem SŽDC přijímá do 15. dubna. Rekonstrukce má od nabytí účinnosti smlouvy s vítězným uchazečem a zahájení prací trvat 7 měsíců. Předpokládaná hodnota zakázky je 115,4 milionu korun.

Městští radní zřídili sportovní komisi

Libochovice - Libochovičtí radní na svém posledním jednání na konci března zřídili další komisi rady města, a sice sportovní. Jejími členy jmenovali Jindřicha Vinklera, Miloše Matějku, Petra Nováka, Jaromíra Gašparíka a Petra Zunu. Sportovní komise je tak v Libochovicích už čtvrtým iniciativním a poradním orgánem městské rady. Spolu s kulturní komisí, jež čítá sedm členů, bude nyní jejím úkolem například zajistit Pálení čarodějnic dne 30. dubna, které letos již nebude organizovat sdružení Rock co rok.

Oslaví 900 let obce

Hrobce - Ještě do 15. dubna uvítá obecní úřad od občanů a rodáků zápůjčky fotografií, dokumentů a dalších materiálů a předmětů, které se vážou k historii obce Hrobce. Pořadatelé je využijí k přípravě výstavy u příležitosti 900 let od první písemné zmínky o jejich sídle. Oslavy s velkolepým historickým průvodem občanů, rodáků a přátel obce proběhnou 23. května. Obecní úřad uvítá i finanční dary.

Na farmářské trhy hledají brigádníky

Roudnice n. L. - Čtvrtý ročník roudnických farmářských trhů startuje již příští sobotu 18. dubna. Organizátoři nyní shánějí brigádníky, kteří by vždy jednou za 14 dní pomohli se stavěním stánků a přípravou tržiště na Husově náměstí. Brigáda trvá v den trhů od 6 do 7 hodin ráno a poté od 12 do 13 hodin. Zájemci se mohou hlásit na 728 841 396 či roudnicketrhy@seznam.cz. Trhy pořádá Trhni se o. s.

Ve městě vyroste další dětské hřiště

Lovosice - Částkou 100 tisíc korun přispěla firma Mondelēz působící v Lovosicích na vybudování nového dětského hřiště. Město, které investuje stejně vysokou částku, ho nechá postavit v Žižkově ulici nedaleko obytného domu č. p. 914. Hotové má být do konce června. Podle vyjádření Martina Dlouhého z MěÚ Lovosice pro Lovosický dnešek je ve městě nyní 12 dětských hřišť.

Krimi:

Obsadil cizí chatu a nechtěl odejít

Před několika dny přijali roudničtí strážníci oznámení od majitele jedné ze zahradních chat v lokalitě Slavín, že do objektu neoprávněně vnikla cizí osoba a odmítá místo opustit. „Na místo byla vyslána hlídka, která zjistila, že se jedná o 24letého muže z Roudnice nad Labem. Pro důvodné podezření ze spáchání přečinu byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR," sdělil Martin Müller, velitel strážníků.

Zfetovaný řidič

V roudnické Hornické ulici strážníci zjistili 38letého muže z Roudnice nad Labem, který řídil motorové vozidlo pod vlivem psychotropní látky.