Opilci jezdili na Roudnicku

Podřipsko - Při běžných silničních kontrolách odhalili v neděli policisté hned dva hříšníky. Nedaleko obce Štětí řídil 29letý muž motocykl ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky. Dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 1,71 promile. Motocyklistovi sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na Roudnicku byl téhož dne kontrolován při řízení osobního vozidla 28letý muž, který rovněž usedl za volant posilněn alkoholem. Nadýchal 1,44 promile. Navíc řídil s platným zákazem řízení všech motorových vozidel. Pro trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázáni mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Mají zloděje benzinu

Libochovice - Čerpací stanici pohonných hmot na Libochovicku navštívil v polovině dubna tohoto roku 39letý Mostečan s nekalými úmysly. Po naplnění palivové nádrže svého vozu předstíral před obsluhou, že zapomněl peníze v autě a ujel. Policisté Mostečana vypátrali. Ukázalo se, že zákon neporušil poprvé a jeho jednání tak kvalifikovali jako trestný čin.

Ukradl značku

Sulejovice - Na silnici I/15 u obce Sulejovice odcizil v pátek ve večerních hodinách neznámý pachatel dopravní značku. Krádeží značky ohrozil provoz v tomto úseku komunikace. Podle trestního zákoníku hrozí zloději až šestiletý trest odnětí svobody.

Štětský jarmark

Štětí - Město Štětí zve širokou veřejnost v sobotu 13. září od 10 hodin na Husovo náměstí, kde se bude konat tradiční Štětský jarmark. Tržiště, historické stánky či lidová řemesla doplní bohatý doprovodný program. Největším lákadlem celé akce je vystoupení zpěvačky Petry Janů se skupinou Golem od 16:30 hodin. Mírové náměstí naopak pro děti chystá houpačky a kolotoče.

Varhanní léto končí

Litoměřice - Cyklus mezinárodního festivalu Litoměřické varhanní léto 2014 je, stejně tak jako léto samotné, u konce. Poslední z pětice nabízených hudebních vystoupení se uskuteční ve středu opět v Katedrále sv. Štěpána na litoměřickém Dómském náměstí. Posluchači se mohou těšit na jedinečný umělecký zážitek v podání známého francouzského varhaníka Pascala Rebera.

Lákají na běh

Úštěk - Úštěk láká na čtvrtý ročník akce „Běh po úštěckých schodech", jehož účastníci změří své síly v pátek 12. září od 10 hodin. Závody jsou rozděleny podle věkových kategorií, jimž je přizpůsobena i délka soutěžní trati. Pro nejmladší běžce je přichystán dvou set metrový, zatímco pro ty nejstarší více než dvou a půl kilometrový úsek. Všichni aktivní příchozí smí navštívit některé úštěcké expozice zcela zdarma. Ti nejlepší se mohou dále těšit na medaile, diplomy a hodnotné ceny.

V hradu promlouvá dřevo

Litoměřice - Vernisáží v sobotu 6.9. zahájil svou nejobsáhlejší výstavu dřevěných plastik pan Tibor Kováč, který se umění věnuje již od sedmdesátých let minulého století. Při příležitosti zahájení výstavy a narozenin autora se sešlo na sedm desítek gratulantů a příznivců, kteří si přišli výstavu prohlédnout. Tibor Kováč, amatérský výtvarník, žije v Litoměřicích od roku 1957. Jeho láskou se stalo dřevo, které dle jeho slov má duši, je krásné a živé. Osobitý výtvarný projev jednapadesáti vystavených exponátech více než charakteristický. Výstava v předsálí hradu potrvá do 30.9. a je přístupná denně od 9.00 do 17 hodin.

Karatisté pořádají nábor

Litoměřice - Karatedó Steklý, oddíl s dvacetiletou tradicí s celorepublikovou působností, ve kterém působí kvalifikovaní trenéři, pořádá nábor nových členů. Pro zájemce od 4 7 let půjde o všeobecnou přípravku karate, všestranný motorický rozvoj, trénink disciplíny a koncentrace. Účastníci od 8 let se budou věnovat japonskému karate, připraveny jsou zkoušky na pásky, pravidelný pohyb a strečink. Kategorie dospělých čeká výuka tradičního karate z Japonska, účinná sebeobrana. Informační schůzka se uskuteční v pondělí 15. září v 16.30 hodin v SŠHS, Dlouhá ul. v Litoměřicích. Informace na tel.: 603 523 770, www.karatestekly.cz.

Také basketbalisté zvou do svých řad

Litoměřice - V úterý 9.9. a ve čtvrtek 11. září pořádá BK Slavoj Litoměřice nábor nových hráčů (ročník 2004 a mladší) do svého oddílu. Místem konání je tělocvična v sokolovně u parku.

Odešel Martin Tichý

Bechlín - V sobotu prohrál svůj poslední zápas a navždy opustil fotbalové řady výborný člověk a hráč FK Bechlín Martin Tichý (44 let). Poslední rozloučení se uskuteční na fotbalovém hřišti v Bechlíně 10. září ve 12 hodin.