Lovosice mají nové chodníky

Lovosice - S opravami chodníků pokračují v Lovosicích. V září mají dělníci dokončit chodník v Dlouhé ulici, konkrétně jeho levou část od podchodu k Wolkerově ulici, na pravé straně směrem k Resslově ulici, včetně cest k mateřince. Akci město platí z vlastních peněz a z prostředků od Státního fondu dopravní infrastruktury. Nové chodníky budou také na Holoubkově. Opravy začnou ještě v září ihned po rekonstrukci rozvodů tepla.

Města dočetla

Litoměřice - Město Litoměřice se v posledních srpnových dnech zapojilo do kooperativního projektu měst a knihoven „Města čtou". Spokojenost ze čtenářské události vyjádřilo i vedení Knihovny Karla Hynka Máchy Litoměřice. „Byla to krásná akce. Denně navštívilo park Václava Havla přes sto příchozích. Celý projekt povzneslo nejen místo konání, ale i hezké počasí," uvedla zástupkyně ředitele knihovny Zorka Čuchalová.


Cesta vlny

Litoměřice - Střelecký ostrov láká ve středu 10. září od 15 hodin na zábavné a naučné odpoledne pro celou rodinu s názvem „Od ovečky do klubíčka". Cestu vlny budou moci návštěvníci v areálu u letního kina vysledovat u pohádky „O ovečce s černou skvrnou", v dílničkách pro velké i malé, kde se poučí o postupu zpracování vlny, nebo při ukázkách ovčích produktů, jako jsou výrobky z ovčího rouna nebo ovčí sýry. Přímo na místě bude k vidění i samotná ovečka.


Otevřeli novou poradnu

Litoměřice - Diecézní charita Litoměřice za podpory města Litoměřice otevřela včera pro občany ve svém sídle v ulici Kosmonautů novou sociální službu. Občanská poradna podle slov jejího vedoucího Romana Strižence poskytne rady zájemcům, občanům města a spádových obcí, kteří jsou v krizi, vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženi. Dalšími osobami, kterých se poradenství týká, jsou rodiny s dětmi, oběti trestné činnosti a senioři. Poradna, která je otevřena každé pondělí od 12.30 do 16.30 hodin, poradí lidem v oblasti zaměstnání, bydlení, rodinných vztahů, zdravotnictví, v komunikaci s úřady nebo s právní problematikou, případně je odkáže na příslušnou instituci.


KRIMI:

Vypátrali zloděje

Štětí - V polovině měsíce června odcizil tehdy neznámý pachatel jízdní kolo před panelovým domem ve Štětí. Zloděj se bicyklu v hodnotě 7 tisíc korun zmocnil po přestřižení lankového zámku. Štětští policisté nového majitele v krátké době vypátrali. Ukázalo se, že kolo odcizil 24letý místní recidivista s bohatou trestní minulostí.

Vykradl auto na ulici

Roudnice nad Labem - Do auta zaparkovaného v jedné z roudnických ulic se vloupal neznámý pachatel. Vyhlédl si vozidlo, které bylo opuštěné pouhých 30 minut. Nezjištěným způsobem se dostal do vnitřních prostor a odnesl si zavazadlo s obsahem finanční hotovosti a dalších cenností v hodnotě 30 tisíc korun. Případem krádeže se nyní zabývají policisté.

Přišla o kabelku

Lovosice - Při zábavě v jedné z lovosických restaurací byla o víkendu okradena jedna z návštěvnic. Svou kabelku s osobními doklady a finanční hotovostí si odložila vedle sebe a nevěnovala jí patřičnou pozornost. Nestřeženého okamžiku využil neznámý lapka, který si zavazadlo nepozorovaně přivlastnil. Škoda je vyčíslena na 3500 korun.