Nejprve se přivítá s představiteli města, jeho příspěvkových organizací, se starosty Lukavce, Siřejovic a Prackovic nad Labem. Poté se ve 14.35 hodin v Kulturním středisku Lovoš setká s veřejností.

„Sál i klubovna budou střídmě vyzdobeny. V sále bude k dispozici sezení pro zhruba 200 lidí, maximální kapacita kulturního střediska je 230 lidí," uvedla Ivana Kocánková z kanceláře starosty.

„Do foyer bude umístěn reproduktor, který bude přenášet zvuk tak, aby občané, kteří se do sálu a na ochoz nevejdou, mohli alespoň slyšet, co se zde odehrává," dodal Vojtěch Krejčí, dočasně pověřený vedoucí kulturního střediska.

Na hladký průběh návštěvy budou kromě členů prezidentovy ochranky a policistů dohlížet také lovosičtí strážníci. „Návštěva je plánována na minuty, jakýkoli zádrhel by mohl způsobit nepříjemné zpoždění," upozornil starosta Lovosic Milan Dian.

„Po příchodu budou všichni hosté požádáni, aby objemnější zavazadla nebo například deštníky odložili v šatně," sdělila Ivana Kocánková s tím, že se zájemci o setkání mají do kulturního střediska dostavit minimálně s třicetiminutovým předstihem.

Po diskuzi bude následovat podpis prezidenta do pamětní knihy města, dekorování praporu města Lovosice pamětní stuhou prezidenta republiky a předání darů. Vedení města zvolilo dvě knihy: Lovosické ulice v proměnách času od Miroslava Nesvarby a Tajemství Českého středohoří autora Jiřího Svobody. Dalším darem je výběr vín z Vinařství Svatého Tomáše v Malých Žernosekách.