VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Mšené-lázně připravují stavbu školky i revitalizaci údolí

Mšené-lázně - Oprava místních komunikací, výstavba školky či revitalizace Močidelského údolí a vytvoření nové klidové zóny navazující na lázně. To jsou letošní plány pro Mšené-lázně.

8.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 8.3.2014
SDÍLEJ:

Mšené - lázněFoto: msene-lazne.cz

„Loňský rok byl pro obec přelomový, neboť bylo schváleno přerozdělování daní a Mšené-lázně díky tomu si přilepšily o čtyři miliony korun ročně. Přesto jsme některé investiční akce realizovali," konstatoval starosta Josef Bíža. „Především jsme se zaměřili na rekonstrukci střechy kulturního domu, který byl postaven v roce 1982. Protože nám do střechy zatékalo, po dlouhém váhání jsme střechu vyměnili. Nyní je tvořena sendvičovými panely, zároveň jsou i zateplené. Investovali jsme z běžných obecních prostředků."

„Půjčku jsme si vloni vzali na přeložku vysokého napětí, která vedla přes střed obce. Tím se zlepšil vzhled obce," pokračoval starosta lázeňské obce. „Další investici jsme realizovali ve spolupráci s Ústeckým krajem. Proběhla přeložka silnice ze středu obce. Část je z kostek a odstavné pásy jsou z asfaltu."

Josef Bíža přiznává, že obec ještě musí splácet půjčky z minulosti. „Realizovali jsme rekonstrukce místních komunikací, která proběhla v roce 2012. Také splácíme školu postavenou v roce 2007."

„Připravujeme se na stavbu nové školky, která by měla nákladově stát mezi 36 až 46 miliony korun. Zatím není uděláno výběrové řízení, ale máme vydané pravomocné stavební povolení. Je to školka, která bude napojena na školu.," nastínil starosta. „V současné době máme děti napojené na třech místech. Budovy, ze kterých se děti přemístí do nové školky, chceme je dále využívat. Třeba na družinu a jiné aktivity."

„Potřebujeme dokončit opravu komunikací jak ve Mšeném, tak v našich místních částech. Připravujeme podání žádosti o dotaci na revitalizaci Močidelského údolí. To je údolí, které navazuje na lázně. Chceme tam vytvořit klidovou zónu pro návštěvníky lázní a pro naše občany," dodal Josef Bíža.

Autor: Radek Pešout Ing.

8.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22.–23. září 2018

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Videosouhrn 19.–21. září 2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT