VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Nemocnice se zapojila do projektu Kiwanis panenka

Roudnice n. L. - Ve středu 17. prosince po poledni dorazila delegace tvořená ze zástupců Kiwanis klubu, vedení nemocnice a zástupců roudnické Farní charity na dětské oddělení.

9.1.2015
SDÍLEJ:

Podřipská nemocnice se zapojila do projektu Kiwanis panenka Foto: archiv

Všechny hospitalizované děti tak předčasně dostaly vánoční dárek v podobě Kiwanis panenky.

„Děti byly doslova nadšené a já pevně věřím, že Kiwanis panenka nebude pouze hračkou, ale i pomocnicí nejen dětí, rodičů, ale i naší, lékařů a sester", dodává MUDr. Václav Kozák, primář oddělení.

Podřipská nemocnice se zapojila do projektu Kiwanis panenka Kiwanis panenka je bílá látková loutka ve velikosti 40 cm vyrobená z bavlny. Panenky jsou již více než čtrnáct let nabízeny dětem při příjmu do některých nemocnic. Děti obvykle mají strach z toho, co je čeká v neznámém prostředí, a Kiwanis panenky jim pomáhají, aby se v prostředí nemocnice necítily samy. Takto s sebou mají kamarádku, která je provází po celou dobu léčby.

Každé dítě si může panenku vymalovat či vyzdobit podle svého přání a vyplní tak lépe dlouhý čas strávený v nemocnici. Lékaři využívají panenky také k vysvětlení léčebných procedur, které dítě podstoupí, a některé z nich mohou na Kiwanis panence názorně předvést.

S panenkou děti i rehabilitují a provází je třeba i k operačnímu sálu. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Kiwanis panenka pak je s dítětem po celý čas jeho pobytu v nemocnici a zůstává mu i po návratu z nemocnice domů. Panenka může posloužit i v případě náhlé návštěvy třeba na lékařské pohotovosti, zvláště když dítě nemá s sebou svou oblíbenou hračku.

Podřipská nemocnice se zapojila do projektu Kiwanis panenka

Do naší nemocnice projekt zprostředkoval a první dodávku přivezl zástupce místního Kiwanis klubu pan MUDr. Petrák, který vysvětluje podstatu projektu „bílou loutku pomáhá vyrábět mnoho dobrovolníků především babičky v domovech pro seniory. V Roudnici nad Labem se nám podařilo domluvit spolupráci jednak s Domovem pro seniory, Farní charitou, ale také s klienty LDN a Denního stacionáře, kteří nám panenky budou šít v rámci ergoterapie," a dále doplňuje: „Těmto lidem přináší výroba panenek uspokojení z práce pro druhé a především radost z toho, že jsou zase užiteční a že je někdo potřebuje. Ve výsledku tak přináší panenka radost na více frontách".

„U nás, ve Farní charitě Roudnice n.L. se do šití panenek zapojují matky z azylového domu a šicí dílny. Ruku k dílu přiloží i zaměstnanci, když matky zaučují a společně s nimi pracují," upřesňuje Ing. Marcela Lysáčková, zástupkyně ředitelky.(m

Autor: Redakce

9.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. září 2018

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Videosouhrn 17. září 2018

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Pochod za zdravé chlapy a zachráněný mlýn v obležení: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 14. září 2018.

Recept na zapékaný efedrin a zmlácení prodavačky pro pár cigaret: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 13. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT