Aktuálně nejvíc poptává švadleny, uplatní se ale i další obslužní pracovníci, jako mechanici či zásobovači.

„Už v lednu jsme obdrželi informaci, že se výrobna rozhodně nebude zavírat. V té době jsme ale ještě netušili, v jakých objemech nové objednávky nakonec budou. Nyní musejí zaměstnanci dokonce pracovat nad běžnou pracovní dobu, abychom zvládli poptávku naplnit," řekl personální manažer firmy Johnson Controls Ladislav Běhal s tím, že nejde jen o krátkodobé zvýšení poptávky.

Johnson Controls - dílna.„Práce naopak do budoucna ještě přibude," doplnil Běhal.

Bývalí zaměstnanci mají výhodu. Nábory nových zaměstnanců už probíhají. Firma do provozu k současným devíti stům pracovníků shání nejméně sto lidí. Potřeba jich nakonec ale bude ještě víc. Výhodu mají ti, kteří už mají s výrobou autopotahů zkušenosti. „Náš bývalý zaměstnanec může do provozu nastoupit ihned. Nového nejprve čeká měsíční zaškolovací program," popsal personální manažer společnosti.

Podle jeho slov je důležité, aby byl zájemce o práci v dobrém zdravotním stavu, byl manuálně zručný a měl dobrý zrak. Šít umět nemusí. „Drtivá většina našich pracovníků neměla s šitím zkušenosti. Vše je naučíme. Pro střihače je důležitý i barvocit, aby rozeznali jednotlivé odstíny látek a potah tak ve finále nebyl z různých kusů. Švadleny musejí mít cit v rukou," dodal Ladislav Běhal.

Johnson Controls - stříhárna.V roudnické pobočce firmy vznikají autopotahy látkové i z kůže. Podle Běhala s poptávkou roste také množství jejich typů. Výroba těch kožených je o něco náročnější. „Když sešijete kožený potah nakřivo, už jej nepředěláte. Materiál můžete rovnou vyhodit. Proto je šijí ty nejšikovnější pracovnice," vysvětlil Ladislav Běhal.

Právě kvalita potahů vznikajících v Roudnici pobočku pravděpodobně zachránila. „Je to určitě souhra více faktorů. Svou roli v tom hraje historie roudnické pobočky i kvalita práce, kterou místní zaměstnanci odvádějí. Do toho přišla velká zakázka pro německá prémiová auta," vysvětlil manažer společnosti.

Podle zákulisních informací se část výroby z Roudnice měla původně přesunout do Makedonie a Rumunska. Zprovoznění tamních továren do provozu a zaučení pracovníků ale trvalo déle a bylo složitější, než se předpokládalo.

Dvě otázky pro Ladislava Běhala

V souvislosti s propouštěním přešla část zaměstnanců do jiných závodů Johnson Controls. Budou se nyní vracet?

Jedná se dohromady asi o dvacet pracovníků, kteří dojíždějí do České Lípy. Většinou jsou to střihači, které nyní nepoptáváme. Dveře zavřené ale nemají. Sháníme ovšem hlavně švadleny, mechaniky, zásobovače, zaměstnance na nepřímé pozice, které práci švadlen doplňují.

Co musí zájemce udělat, pokud k vám chce nastoupit?

Zavolat si na personální oddělení. Žádné zvláštní schopnosti ani vzdělání nejsou potřeba. Důležitý je dobrý zdravotní stav a základní manuální zručnost. Věk zájemce není omezující, ale máme ověřeno, že nejvhodnější je práce pro ženy od 25 do 45 let. Šanci ale rozhodně mají i starší.