VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podřipské obce dokončují strategii rozvoje

Roudnice nad Labem - Sedmnáct starostů z 23 obcí ze Svazku obcí Podřipska v pátek na valné hromadě v zasedací místnosti městského úřadu rokovalo nejen o standardních otázkách souvisejících s koncem roku, ale také o přípravě projektů, které se spustí v novém období. Významnou a rozhodující roli přitom bude mít Místní akční skupina Podřipsko.

20.12.2015
SDÍLEJ:

Logo skupiny.Foto: archiv

Na jednání byl připomenut letos ukončený projekt meziobecní spolupráce, který byl v říjnu i vyhodnocen. Jelikož většina obcí ze svazku je současně členy Místní akční skupiny Podřipsko, hovořilo se i o jejích aktivitách.

„Naše MAS prokázala, že je schopna podílet se na realizaci programů financovaných z Evropských strukturálních a investičních fondů. Nyní dokončujeme dokument komunitně vedeného místního rozvoje pro období do roku 2020, do kterého byly na základě diskusí s občany zapracovány potřeby obyvatel Podřipska. Od příštího roku budeme moci schvalovat pro náš region finanční prostředky z fondů EU. Podle počtu obyvatel regionu by to mělo být 81 milionů korun," uvedla předsedkyně MAS Podřipsko a starostka Vražkova Jaroslav Smetanová.

V příštím roce čeká MAS příprava akcí ze čtyř projektů Životní prostředí, Integrovaný regionální operační program, Zaměstnanost a Program rozvoje venkova. V minulých dnech proběhlo první setkání s řediteli základních a mateřských škol v obcích regionu Podřipsko k zapojení do projektu místního akčního plánu vzdělávání. Ten má za cíl zlepšit kvalitu vzdělávání podporou spolupráce zřizovatele se všemi místními složkami, které se na vzdělávání podílejí.

„Požádali jsme starosty, aby pomohli ředitelům škol s vyplněním dotazníků, které v minulých dnech obdrželi z ministerstva. Očekávaným výstupem tohoto místního akčního plánu je dohoda o prioritách vzdělávací politiky v místě a o souboru aktivit, ve kterých se navrhují konkrétní řešení místních problémů," doplnila mluvčí MAS Klára Kolorosová.

Hlavním cílem místního akčního plánu vzdělávání je podporovat v obcích rozvoj potenciálu a osobnosti každého dítěte a žáka ve věku do 15 let. Hlavní důraz je přitom kladen na děti ohrožené školním neúspěchem.

MAS Podřipsko má v současné době 52 členů převážně obcí o celkovém počtu 35 tisíc obyvatel a ploše 249 kilometrů čtverečních. Jednou z důležitých činností MAS je poradenství v oblasti žádostí o dotace včetně jejich kompletního zpracování.

Autor: Václav Sedlák

20.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – 18.–19. ledna 2018

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Exoti na prodej.
AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

AKTUALIZOVÁNO

Na sever Čech opět udeřil silný vítr. Láme stromy, lidé nemají elektřinu

Severní Čechy - Právě 11 let po ničivé vichřici Kyrill lidé opět s obavou hledí na modely předpovědi počasí a mávající stromy za okny.

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 17. ledna 2018.

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>