Kurýrní služba s jezdcem na koni se zastaví 14. srpna zhruba v 18 hodin na Karlově náměstí v Roudnici, kam přijede ve směru od Drahobuzi.

Dvacet jezdců na koních, kteří se budou střídat na západní trase dlouhé 166 kilometrů, rozdělené na 10 úseků, vyjede 14. srpna v 8.30 hodin z Dolní Poustevny, kde převezmou poštu ze saského Sebnitz. Do cíle dojedou za 17 hodin a 35 minut. Zájemci nemusejí čekat až na uvedený den a hodinu.

Zásilky přijímá už nyní s příležitostným razítkem Informační centrum na Karlově náměstí. Jízda Pony Express probíhá během léta na všech trasách nejen v Česku, ale také na Slovensku, v Německu a Polsku, a to u příležitosti 30 let od založení při jezdeckém klubu v Mníšku pod Brdy, respektive ve Stříbrné Lhotě. Tam západní větev, která se jezdí od roku 1988 každý rok od hranic se Saskem, se zastávkou v Roudnici nad Labem směřuje.

Malý pohled do historie. Pony Express byla kurýrní služba, která v letech 1860 a 1861 přepravovala poštovní zásilky prostřednictvím osamělých jezdců, hlavně zprávy využívané tiskem, z východního pobřeží USA na pobřeží západní.

Po dvou letech, kdy kontinent propojil telegraf, byla zrušena. V Evropě v 18. století fungovala poštovní služba pomocí dostavníků, a to zásluhou šlechtického rodu Thurn Taxisů.