Sérii ale odstartuje už tuto sobotu, 7. června, Radouňská pouť, kterou pořádá spolek Radouňské baby. Protože k pouti letos připadá i výročí 50 let trvání fotbalu v obci, přidala se k oslavám i zdejší TJ Sokol Radouň. Sportovní část programu se odehraje na hřišti s utkáním starých gard Štětí a německého spřáteleného klubu od 11.30 hodin a výběru internacionálů ČR s místními muži od 14.30 hodin. Program na návsi, ve kterém je i vyhlášení soutěže o nejhezčí pouťový koláč, odstartuje ve 14 hodin. Pouť končí tradičně taneční zábavou ve 14 hodin.

Tuto sobotu se zájemci mohou zúčastnit na Štětku i dalších akcí. Už ráno je zejména pro příznivce motorismu připravena na Novém náměstí v rámci řemeslných trhů výstava stabilních motorů, na kterou naváže od 11 hodin přehlídka motocyklových a automobilových veteránů ze srazu 26. Veteran Rallye Mělník.

Ve Stračí na tamním hravém hřišti pořádá v sobotu od 16 hodin turistický oddíl Tuláci soutěžní odpoledne a na večer od 21 hodin organizuje pochod ze hřiště do strašidelného lesa.