Podle slov jeho ředitele Jindřicha Zídka proběhne nejspíš ve třech termínech a podle úseku řeky,

Na setkání získají starostové  nejen fundované informace, ale také důležité podklady, které  jim pomohou při rozhodování, co podniknou, aby ochránili životy lidí a majetek obce a obyvatel. „Nebráníme se ani  setkání s občany, kteří chtějí vědět, jak spravujeme svěřený tok Labe. Na jedno takové jsem byl pozván krátce po volbách do Křešic," uvedl Jindřich Zídek.

Jeden dotaz se týkal hrází, které byly v obci postaveny proti povodni, a to, zda je možné je zvýšit. „Zdejší protipovodňová opatření po povodni v roce 2002 dal postavit stát do výšky dvacetileté vody, náklady na vyšší hrazení by si musela obec doplatit a na to tehdy neměla. Přestože stát je nyní nakloněn dotacím pro nová opatření, nemyslím si, že toto navýšení je technicky možné. Nic méně pokud si obec zažádá o přepočet, my jí v tom pomůžeme," vysvětlil ředitel.

Lidé  u řeky se často ptají na provádění prohrábky dna. „Jelikož disponujeme novou lodí s jednobodovým měřením s přesností dva centimetry na výšku, máme  perfektně zmapované dno řeky. Víme, že její úsek v Křešicích je doslova „vymetený". Víc práce máme nad Roudnicí a u Prosmyk. Náš závod má jeden bagr a ten na všechno nestačí. Pro externí dodavatele prací, které jsou dotované, musíme vyčkat otevření programu a nato vyhlásit výběrové řízení," dodal Jindřich Zídek.