„Sjížděly a sjíždějí se k nám pod Říp tanečnice z celého Česka, posléze i ze zahraničí," přiblížila jedna z organizátorek akce Jana Polívková. Více už prozradila v rozhovoru.

Ono zahraničí by neškodilo konkretizovat. Letos přijedou děvčata ze Slovenska, ale i z Japonska, Singapuru a Indonésie. Tedy ze zemí, kde je orientální tanec jako doma.

Na co se mohou stoupenci tohoto druhu tance v sobotu od 19 hodin v KD Říp těšit?
V celovečerní taneční show uvidí spoustu stylů. Vedle klasického kabaretního stylu i ukázky arabského folklóru, fantasy styl, jakož i různé fúze s jinými tanečními styly.

Večeru prý bude předcházet odpolední taneční soutěž?
Právě o tu je jako obvykle velký zájem. Orientální tanečnice si tak mohou vyzkoušet, zač je toho loket. Na soutěž pak navazuje od 17 hodin odpolední otevřená taneční scéna na terase KD Říp. Doufám, že nám bude přát počasí.

Co je pravdy na tom, že jste ještě před večerní show neopomněly připravit i přehlídku?
Samozřejmě, že tradiční přehlídka večerních a společenských šatů nebude chybět, tentokrát bude doplněna i několika ukázkami tanečních kostýmů pro profesionální tanečnice z mé dílny.

Proběhnou i taneční semináře?
Proběhnou po celý víkend a nepovedou je lidé neznalí věci – naopak hlavní hosté festivalu, mezinárodně úspěšné tanečnice, lektorky z Česka a sousedního Slovenska! V místě konání v předsálí KD Říp bude i prodejní výstava šperků a orientálních parfémů.

Po desítku let organizujete taneční kurzy, které vedete s obdivuhodným nasazením.
Když podvědomě i fakticky registrujete zájem všech věkových kategorií, nemůžete zůstat k těmto lidem lhostejní.
V loňském roce jste v Praze s dcerou Janou dokonce uspořádaly ESHTA Prague, 1.ročník mezinárodního festivalu. Splnil vaše očekávaní?
Ano. Měly jsme radost, že o festival projevily zájem a na Eshtu přijely tanečnice a tanečníci z Turecka, Iránu, Tunicka, Belgie, Velké Británie, Německa, Polska a Slovenska…

Něco podobného vás musí dodnes těšit?
Těší i zavazuje, takže už dnes předem uvažujeme o eventuálním uspořádání druhého ročníku Eshty. Pokud se tak stane, budeme zájemce o orientální tanec samozřejmě včas informovat.