Eliška HejhalováSoutěž je každoročně vypisována Českým rozhlasem a je určena pro mladé talentované muzikanty do 18 let. Tento rok se soutěžilo ve hře na flétnu, hoboj, fagot, trubku a klarinet. Eliška zvítězila hrou na flétnu, které se věnuje již od šesti let. Začínala s flétnou zobcovou, v devíti letech pak zařadila i příčnou. Lásku k muzice ale projevovala již od malička, a není se čemu divit. K hudbě ji vedl její dědeček Jaroslav Kopáček, klarinetista a emeritní člen České filharmonie a autor písničky Jezdím bez nehod.

První hudební vavříny začala Eliška sbírat již v sedmi letech, od té doby se stala sedminásobnou vítězkou celostátních kol soutěže základních uměleckých škol a zvítězila také v mezinárodní soutěži Novohradská flétna. Od roku 2011 působí jako 1. flétnistka mezinárodního symfonického orchestru Europera, se kterým pravidelně koncertuje v Německu, Polsku a České republice.

Na jaře 2016 společně se svým bratrem houslistou Jakubem a dalšími mladými talentovanými muzikanty koncertovala s Českou filharmonií v Rudolfinu. Příští rok ukončí svá studia na Základní umělecké škole u paní učitelky Jaroslavy Maťákové absolutoriem. V současné době již konzultačně studuje hru na flétnu u 1. flétnisty Národního divadla a hudebního skladatele pana Jaroslava Pelikána a připravuje se na studium flétny na HAMU.