Z výtěžku chtějí pořídit speciální polohovací kočárek pro postiženého čtyřletého Milana, jehož rodiče se kvůli splácení poplatku za nadstandardní zdravotnický úkon ocitli v sociální nouzi a momentálně bydlí v jejich azylovém domě.

„Milan trpí od narození epilepsií. Po těžkém záchvatu upadl před rokem do kómatu, z něhož se v současné době zotavuje v nemocnici v Hořovicích. Vzhledem k dlouhotrvajícímu stavu bezvědomí je více než pravděpodobné, že budou narušeny jeho pohybové schopnosti. Aby se mohl vrátit ke své rodině, bude potřebovat speciální polohovací kočárek. Ten však Milanovi rodiče nemohou sami zaplatit," vysvětluje situaci Jan Kožíšek, vedoucí roudnické pobočky Naděje.

Víčka mohou zájemci donést každý den do azylového domu pro rodiny a muže ve Sladkovského ulici 1365 nebo do socioterapeutické dílny v ulici Josefa Hora 903 v pondělí až čtvrtek od 9 do 16 hodin. Pořadatelé každý týden aktualizují na webové stránce www.nadeje.cz/roudnice_nad_labem, kolik kilogramů víček bylo již nasbíráno. V současné době je jich 14 kilogramů.