Když by Sokolové chtěli naplňovat Baťovo doporučení, že správný hospodář má do svého majetku investovat alespoň dvě procenta z jeho hodnoty, museli by mít k dispozici každý rok volných 720 tisíc korun. Vedle sportovišť, která jsou relativně nová, by nejvíc peněz potřebovalo kino Sokol, které získali v restituci .

Na obnovu promítání nejsou peníze a pro pouhý rozjezd tohoto zařízení k provozování jiných kulturních akcí a na nákup nejnutnějšího vybavení musel Sokol loni vynaložit přes 140 tisíc korun.

Po soudních tahanicích s městem se snad najdou cesty ke sblížení. Sokol může přispět k vyžití části obyvatel města i v oblasti kultury a je s ním historicky spjat. Navíc kino je zařízením, které může v Roudnici nad Labem poskytnout divákům nejvíc sedadel pod jednou střechou. Očekávalo by se, že získá od radnice určitou podporu. Zatím tomu tak nebylo, ale už se začíná blýskat na lepší časy.

Sokol se dohodl s radnicí na uspořádání koncertu věnovaného 70. výročí konce 2. světové války. Příznivci melodií 40. let minulého století spojených s Jaromírem Vejvodou, Johnem Philipem Sousou či Glennem Millerem si mohou v kalendáři zaškrtnout 7. květen a kino Sokol. Účinkovat bude bigband Václava Zelinky za řízení roudnického Jaroslava Kopáčka.

Nejbližší akcí v kině je divadelní představí Bazilišek benátský 7. dubna v podání Divadelního souboru z Benátek nad Jizerou. O dva dny nato, 9. dubna, navštíví kino studenti Filmové fakulty AMU v Praze, kteří provozují Kino na kolečkách, a promítnou návštěvníkům od 19.30 hodin film Hodinový manžel. S oběma tělesy Sokol navázal spolupráci a zájemci se můžou těšit na další produkci.