Roudnice nad Labem – Po modernizaci kina volá roudnická radnice. Budova však patří Sokolu, který nemá peněz nazbyt. Co ušetří z nájmu, jenž mu za kino platí město, nechá bokem na vybudování nové běžecké dráhy na Tyršově stadionu.

„Kino by mělo mít úroveň města s třinácti tisíci obyvateli," míní roudnický starosta Zdeněk Kubínek. Roudničané často jezdí zhlédnout filmy do Prahy či do Litoměřic, kde už jsou kina zmodernizovaná. Další vrásky přidělává Roudnici zamýšlené zvýšení daně z přidané hodnoty na vstupenky do kin. „Poté už by do kina chodil jen málokdo," obává se roudnický starosta.

Původně představitelé roudnické radnice přemýšleli o tom, že by nájem ve výši 600 tisíc korun a ztrátu za provoz kina ve výši 400 tisíc neplatili, a vybudovali ho jinde. Na přetřes přišel i bývalý sál kina v areálu hotelu Koruna na roudnickém náměstí Jana z Dražic. Záměr ale definitivně padl a hotel nyní odkoupila soukromá společnost. „Sál byl pro potřeby města nevyhovující a jeho rekonstrukce by si vyžádala zbytečně moc finančních prostředků," uvedl starosta. Ten by se rád se Sokoly dohodl na dlouhodobém pronájmu budovy.

Situace je tak v patové situaci. Na její definitivní řešení obyvatelé Roudnice stále čekají. Sokolové vybudovali v kině nové topení, opravili střechu a plášť budovy. Interiéry kina jsou však i přes technický pokrok desítky let stejné.