Jak jsme se dozvěděli, věc, kterou uvedla tisková zpráva Ústeckého kraje,  se má trochu jinak. Tato částka s projektem nesouvisí, jedná se o sumu, kterou odhadli projektanti na realizaci tří plánovaných akcí, přičemž dvě z nich mají opravdu se sportem a zdravým pohybem co činit.

„První akcí s nákladem zhruba 11 miliónů korun je nové hřiště u ZŠ Ostrovní s umělým povrchem a atletickým oválem. Druhý projekt si vyžádá náklady 12 milionů korun a týká se rekonstrukce asfaltové plochy bývalého házenkářského hřiště v areálu sportů v sousedství tenisových kurtů. Na jeho místě vznikne plocha s umělým povrchem vhodná pro tenis a míčové hry. Třetí akcí je už dlouho plánovaná výstavba parkoviště v Hněvicích," vysvětluje starosta Tomáš Ryšánek. Město požádá o dotace v rámci vyhlášených výzev, pokud neuspěje, akce se podle vyjádření starosty zatím realizovat nebudou.

Přes léto se ve Štětí provádí několik investičních akcí hlavně na školských zařízeních. Zateplují se dva městské objekty – Mateřská škola Klubíčko a lékařský dům, u Centrální školní jídelny při ZŠ Ostrovní se přistavuje vstupní rampa.

„V nové sezoně budeme moci uspokojit aktivitami více maminek, které navštěvují Mateřské centrum Žabka. Díky právě probíhající přístavbě získáme mimo jiného jeden větší sál pro cvičení, přednášky a další volnočasové aktivity. Naše centrum je hodně využíváno, v týdnu k nám zajde kolem 25 maminek, řada z nich chodí pravidelně," uvedla Drahomíra Pištorová, ředitelka DDM ve Štětí.