Jaké vystoupení návštěvníkům Memorial Air Show o víkendu předvedete?
Vystoupení bude odpovídat disciplíně freestyle, což je moje specialita a oblíbená disciplína. V akrobatickém létání je daná určitá sestava, kterou musíte dodržet, mnohdy ji mají všichni piloti stejnou a porota detailně hodnotí provedení každého jednotlivého prvku. Ve freestylu máte přesně čtyři minuty na to, abyste předvedli, co dokážete vy a co dokáže vaše letadlo. Na roudnické Air Show ukážu jádro svého soutěžního vystoupení plus prvky navíc, protože zatímco závod trvá čtyři minuty, vystoupení deset minut.

Budete vystoupení opakovat, nebo vás diváci uvidí ve vzduchu jen jednou?
Uvidí mě jednou v sobotu a jednou v neděli. Vystoupení je fyzicky strašně náročné, kardiovaskulární systém a celé tělo dostávají zabrat. Letět dvakrát v krátké chvíli za sebou bych si netroufl. Letecká akrobacie je opravdu namáhavý sport.

Na čem svou show předvedete?
Jedná se o letoun Extra 300 SR vyrobený v roce 2007 původně pro Red Bull Air Race rychlostní závody a maďarského závodníka Petera Besenyeiho. Ten v něm absolvoval asi tři závody a přesedlal na jiný. Letadlo tedy putovalo zpět do továrny, kde bylo přestavěno na leteckou akrobacii. Nyní je uzpůsobeno na kategorii Unlimited, to znamená tu nejvyšší, královskou kategorii. Je to jeden z nejlepších letounů na světě.

Nedávno jste vylétal zlato na domácím šampionátu v letecké akrobacii a freestylu. Co vás čeká v nejbližší době?
Ještě včera jsem byl na tréninkovém campu s reprezentačním týmem. S francouzským trenérem ladíme akrobacii na srpnové mistrovství světa. Dnes už musím přepnout na Air Race, což je můj hlavní sport, kterému vše podřizuji. Ve středu odlétám na závod do Budapešti, na simulátoru si musím ještě mnohokrát proletět trať, která mě čeká. Současně doplňujeme nějaké nové součástky.

Pracoval jste jako armádní pilot. Na gripenech jste kvůli závodění ale musel skončit. Chybí vám rychlá letadla?
Určitě chybí. Je to tak, že mě sportovní kariéra bohužel stála tu vojenskou. Pro sport, u kterého ale nevím, jak dlouho ho ještě budu moct dělat, je dobře, že se mu můžu věnovat naplno a soustředit se jen na něj.