Nádvoří osvětlovalo pouze několik ohňů a hned za bránou návštěvníky přivítalo několik čertů, kteří vystrašené děti nasměrovali do přízemí objektu, kde na ně čekala další strašidla a pohádkové postavičky. V děsivé kuchyni si mohli ochutnat dobroty od ježibaby, v Muzeu La Grace narazit na hrozné piráty a v několika místnostech sledovali tanec duchů. Větší děti se dobře pobavily, ty menší měly průpravu na blížící se svátek sv. Mikuláše.

„Nebojím se a slibuji, že budu hodný. Je mi ale zima a chce se mi spát," odpovídal na dotazy Lucifera pětiletý Péťa z Lovosic, který tak očividně dokázal skrýt svůj strach z obrovitého čerta.

„Účast několika set návštěvníků nás velmi potěšila. Ti, co zde byli poprvé, byli překvapeni z vybavení vojenského muzea a slíbili, že nás navštíví i za dne, aby si expozice prohlédli důkladně," uvedla Jana Formánková, hlavní organizátorka akce, manažerka sdružení. Na přípravě se podílelo na 40 jejich kolegů, většina v kostýmech.

Dušičkový speciál byl novinkou v kalendáři akcí. Před ním se konalo několik ročníků dušičkových prohlídek podzemí při svíčkách. Posledního letošního dne, kdy se mohli setkat při ukázkách s příslušníky jednotek Steinmetz 1780 Terezín, využili příznivci vojenské historie již dopoledne. V Muzeu Terezín na strážnici a v Kavalíru II jim vojáci vyprávěli o jednotlivých druzích vojska z konce 18. století, předvedli jim své umění v ovládání zbraní a ukázali výcvik.

Před odjezdem na projížďku do okolí projelo Kavalírem II na dvacet jezdců, účastníků Hubertovy jízdy, z nichž část účinkuje v dragounském regimentu Alhan.

I když hlavní turistická sezóna ve městě skončila, všechna muzea jsou i v zimě dál přístupná.