A co přinese 18. ročník „Týdne knihoven" obyvatelům Podřipska?

Od 6. do 9. října 2014 se mohou noví čtenáři zaregistrovat na 3 měsíce zdarma a vyzkoušet si služby roudnické knihovny. V pondělí 6. října od půl deváté se žáci a studenti mohou zúčastnit "Velkého říjnového společného čtení". Akce je určena školám, kdy děti čtou úryvky z vybraných knih. Letos si připomeneme knihy Ondřeje Sekory, Eduarda Petišky, Jakuba Arbese, Franze Kafky .

Děti, které se zúčastnily půlroční soutěže „Roudnické knihobraní", si mohou nasbírané body vyměnit v obchůdku za drobné dárky.

Dětské oddělení Městské knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem připravilo pro základní a střední školy exkurze a pro malé čtenáře různé soutěže a hry. Knihovnické lekce je nutné předem objednat na tel. čísle: 416 837 304 nebo poslat e:mail detske@mk-roudnice.cz., info@mk-roudnice.cz.

Od úterý 7. října si mohou dospělí i děti prohlédnout výstavu „Návrat volyňských Čechů". Výstava potrvá na sále knihovny až do 5. listopadu a je otevřena v provozní době knihovny.

Upozorňujeme čtenáře roudnické knihovny, že v pátek 10. října 2014 bude knihovna uzavřena. Půjčovna knih v přízemí bude sloužit jako volební místnost.

Věříme, že si každý vybere z bohaté nabídky kulturních akcí, které pro roudnickou veřejnost připravily pracovnice knihovny, a to nejenom v Týdnu knihoven.