Z 29 podání zatím nevyhověl žádnému. Vyplývá to z údajů zveřejněných na elektronické infodesce soudu. Policie se vrátila k údajnému kupčení s hlasy v Ústí nad Labem-Mojžíři.

Soud v případě Rumburku nevyhověl požadavku předkladatelů návrhu a nenařídil přepočítání hlasů. „Měli jsme signály, že někde nebyly hlasy pro naše uskupení přepočítány správně, ale důkazy nemáme," řekl dosavadní starosta města Jaroslav Trégr (Rumburáci.cz). Toto uskupení u voleb totálně propadlo, když získalo jediný mandát. Naopak jasným vítězem voleb se stala ČSSD s osmi mandáty, na jejíž kandidátce voliči vynesli na první místo lékaře Petra Vondráčka. Ten se před časem dostal do sporu s dosavadním místostarostou a zároveň ředitelem rumburské nemocnice Darkem Švábem kvůli úmrtí sedmdesátileté pacientky, za které byla z vraždy obviněna padesátiletá bývalá zdravotní sestra.

Volby v Rumburku řeší i policie. Někdo tam údajně svážel voliče k volební místnosti a pomáhal jim při úpravě hlasovacího lístku ve prospěch určitého volebního subjektu. „V této věci probíhají úkony trestního řízení," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Situací v Krabčicích se budeme dále zabývat v pátečním vydání Deníku.