VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

V Roudnici řešili petici 
za zachování automatů

Roudnice nad Labem – Roudničtí zastupitelé měli v pondělí na svém 28. veřejném zasedání hodně práce až do večerních hodin s projednáním šestnáctibodového programu.

1.10.2014
SDÍLEJ:

Městský úřad v Roudnici nad Labem.Foto: Deník/Karel Pech

Ten  původní byl rozšířen o schválení návrhu nové závazné vyhlášky č. 4, která měla regulovat provozování sázkových her, loterií a dalších podobných her na území města.

Poslední zastupitelstvo uložilo příslušnému odboru připravit tuto vyhlášku s tím, že by nabyla účinnosti od 1. ledna 2015. Nebyl však stanoven termín, kdy se jí další zastupitelstvo bude zabývat. To změnila svým návrhem Lenka Selčanová, když prohlásila, že rozdělaná práce by se měla dokončit a nenechávat rozhodnutí na novém zastupitelstvu. Navržený bod se nakonec ocitl na samém závěru zasedání.

„Na základě usnesení ze srpnového zasedání se ozvali zástupci loterijních společností působících v Roudnici nad Labem a předložili podpisový arch se zhruba 400 podpisy, který naopak podporuje jejich zachování. Současně požádali vedení města, aby zvážilo jejich žádost na svolání odborné diskuze k tomuto problému, jež by napověděla, kterým směrem se naše město vydá s cílem omezit hazard. Myslím si, že by měli dostat šanci obhájit své stanovisko obě strany, proto jsme jim vyhověli a doporučili svolat veřejnou diskuzi," vysvětlil starosta Vladimír Urban.

Zastupitelé dali před hlasováním možnost vyjádřit se protistraně. „Zastupuji loterijní společnost Victoria Typ, která má ve městě největší počet herních automatů, zaměstnává zde na 60 lidí a ročně odvádí městu na daních sedm až  devět milionů korun. Jsme přesvědčeni, že se jedná o závažný celorepublikový problém, jenž se ale nedá řešit jako úplný zákaz. Potvrzují to už krátkodobé zkušenosti z měst, jako je Litvínov, kde se hazard přesunul z kontrolovaných míst do černých heren." uvedl Petr Švec.

Po krátké přestávce potřebné na prostudování návrhu vyhlášky a vystoupení hostů už zastupitelé nebyli tak jednotní jako při minulém zasedání. Navíc dva se po přestávce k jednání bez omluvení nevrátili a jejich nepřítomnost rozhodla, že vyhláška nebyla přijata. Rozhodnutí, jak se město vypořádá z hazardem, tak připadne na nové zastupitelstvo, pro které se tento problém stane prubířským kamenem.

Zastupitelé využili svého práva jednou za své volební období schválit čestné občanství města. Na návrh starosty Urbana bylo toto vyznamenání uděleno Jiřímu Čejkovi jako výraz ocenění jeho mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci a pověst i za významnou vědeckou činnost a celoživotní působení ve skautském hnutí. Nejvyšší čestné osobní vyznamenání udělované městem – čestné uznání města Roudnice nad Labem – bohužel in memoriam, bylo uděleno Karlu Snětinovi za výjimečný přínos městu, a to především ve výchově mládeže a činnost ve skautském hnutí.    

Autor: Václav Sedlák

1.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. září 2018

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Videosouhrn 17. září 2018

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Pochod za zdravé chlapy a zachráněný mlýn v obležení: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 14. září 2018.

Recept na zapékaný efedrin a zmlácení prodavačky pro pár cigaret: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 13. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT