Během jednoho roku se mu podařilo obnovit nejen kolektiv na oddělení, ale hlavně znovu navázat spolupráci se specialisty v regionu. Z nulového stavu bylo na oddělení provedeno 350 porodů, z toho byli jedny dvojčata. Podle primáře Havlíka je tendence porodů na jeho oddělení stoupající.

„V červenci jsme zaznamenali nový rekord v podobě 35 porodů a tento měsíc očekávám jeho překonání minimálně o pět novorozenců. Rodičkám se snažíme vytvořit ty nejlepší podmínky. Vedle dvou nadstandardních pokojů nyní připravujeme další dva, kde se budou moci v době očekávání ubytovat jejich partneři i děti," říká primář Jan Havlík.

Úspěšné porody jsou těmi nejradostnějšími událostmi na oddělení, ale ne jedinými.

„Dnes jsme již mnohem dál i z pohledu operací. Naší stěžejní pozicí jsou nyní laparoskopické operace, které se v Podřipské nemocnici dříve neprováděly a dnes tvoří zhruba 90 procent všech operací," dodává primář.

Uvedl jste, že máte na oddělení kompletní tým?

Je to tak, mám v něm mladé i erudované lékaře, tři kolegy a čtyři kolegyně, z nich jedna se specializuje na ultrazvukovou oblast včetně pořizování 4D. Obdobné je to i se středním zdravotnickým personálem.

A co vybavení?

Disponujeme moderní vybavení, které nám umožní provést i pět laparoskopických operací denně. Pro pacientky budeme mít v nejbližší době pět nadstandardních pokojů.

Rozšíříte ještě víc škálu operací v oboru gynekologie?

V současné době mám už pohromadě veškeré podklady pro rozšíření urolo-gynekologické operativy. Věřím, že se nám k tomu podaří uzavřít smlouvu s VZP. Léčení indikované ženské inkontinence pomocí pásky je totiž poměrně nákladné a bez smlouvy nerealizovatelné. Tyto zákroky se v Podřipské nemocnici rovněž nedělaly a máme zde řadu pacientek, které na zákrok čekají.

Vaše oddělení poskytuje mimo ambulancí na klinice péči i v dalších místech na Podřipsku?

Ta se podařila obnovit právě díky personálnímu obsazení. Naši lékaři opět jezdí do ordinací v Budyni nad Ohří, v Horních Beřkovicích a od října i do Štětí, kde si pacientky mohou vybrat péči od lékaře či lékařky.