Neslouží jen hráčům TJ Sahara, ale můžou ho využívat místní hasiči, volejbalisté a chovatelé, kteří mají v sousedství zahrádky se zvířaty. Obecní zastupitelstvo se postaralo i o vybudování rekreačně sportovního areálu U Sumce, který svým vybavením nahrazuje po větší část roku kulturní dům. Nadstandardní vybavení tu mají děti, vedle je velké sportoviště pro pétanque. Minulý víkend se tu událo mistrovství ČR za účasti 180 závodníků.

Postupná realizace

Do zařízení ve Vědomicích chodí stále víc lidí, a tak obec chystá další úpravy U Sumce včetně výstavby zděného objektu pro občerstvení. Obec se bude dál rozšiřovat. Stavět se bude na soukromých pozemcích, kde obec vyžaduje nejprve zajištění inženýrských sítí, ale také v jihovýchodní obecní lokalitě, kde už byly zahájeny přípravné práce. Jedná se o velmi náročný projekt, který chce obec realizovat postupně.

„Na tuto lokalitu máme zpracovány rozvojové projekty, které obsahují projektovou dokumentaci na rozvody elektřiny, veřejného osvětlení, kanalizaci, vodovodu a rozvody plynu. Do přípravy patří i přeložka přivaděče vody pro město Roudnice nad Labem a závlahy. V současné době zde ČEZ provádí zasíťování elektrickými rozvody pro 38 rodinných domků a přitom pro obec překládá kabel veřejného osvětlení. Až bude tato etapa hotová, musí zastupitelstvo rozhodnout o dalších krocích, které už budou finančně náročnější. Je škoda, že se k přípravě projektu nepřipojily fyzické osoby, které chtějí stavět na soukromých parcelách. Čekali jsme na jejich vyjádření půldruhého roku, ale bez odezvy. Příprava se mohla zlevnit," vysvětluje starosta Vědomic Václav Tyl.