Překvapivě vedla TOP 09 a nezávislí (16,70 %), pak ji vystřídalo ANO 2011 (17,71 %), aby nakonec těsně zvítězilo sdružení Společně pro Roudnici (18,11 %).

Všechny tři strany  získaly shodně po čtyřech mandátech. O ostatních devět mandátů se podělily  KSČM, ČSSD, SNK Evropští demokraté, ODS  a KDU ČSL. Na pětiprocentní hranici nedosáhlo sdružení Volba pro město (3,67 %) a Strana svobodných občanů (2,88 %). V Roudnici nad Labem přišlo k urnám ve městě a městské části Podlusky 4 022 voličů, což je 38,86 procenta.

„Myslím si, že všechny strany a hnutí tentokrát sestavily velmi kvalitní kandidátky. Budu se těšit s nimi na spolupráci v následujících čtyřech letech. Pro voliče určitě nebylo jednoduché se rozhodnout, komu dají svůj hlas. Jak jsem si zjišťoval, velká část volila osobnosti. Zažil jsem osobně jako kandidát už pět voleb, i když jsem čtyřikrát vyhrál, letos jsem cítil, že tyto volby patří k těm klidnějším. Už jsme navázali jednání s prvními partnery. Zatím z toho neděláme žádné závěry, promyslíme návrhy, pokud se sjednotíme, sepíšeme koaliční dohody," uvedl starosta Vladimír Urban.

Zastupitelé: Společně pro Roudnici: Vladimír Urban, František Padělek, Romana Rýdlová, Jan Ekert;
ANO 2011: Jiří Řezníček, Pavel Elias, Daniel Svoboda, Radko Šindrbal;
TOP 09 a nezávislí: Milan Děžinský, Pavel Chaloupka, Martin Trefný, Vlastimil Dvořák;
KSČM: Miroslav Pém, Václav Kejř;
ČSSD: Vladimír Vlk, Šárka Hartychová;
SNK Evropští demokraté: Ondřej Krajník, Josef Krajník;
ODS: Zdeněk Kubínek, Eva Chocholatá,
KDU ČSL: Kateřina Blažová

Na kandidátce sdružení Společně pro Roudnici se objevilo pro mnohé méně známé jméno František Padělek. Bývalý generál s bohatými zkušenostmi ve státní správě nyní bydlí v části Podlusky a je ochoten pomoci městu. Podle starosty je to správný chlap, který sice působil v Praze, ale o dění v Roudnici se zajímal, proto ho oslovil a on bez dlouhého rozmyšlení souhlasil se zařazením na kandidátku.

„Do komunálních voleb a vůbec do politiky vstupuji poprvé. Až dosud jsem byl ve státních službách jako odborník. Vím, že vstupuji do neznáma, ale myslím, že budu platným členem. Navíc jsem cítil hlavně u nás v Podluskách velkou podporu u spoluobčanů, že se v jejich blízkosti objevil člověk nezatížený lokálními problémy. To mě přesvědčilo, že dělám dobře, když  se chci pustit do něčeho, co by mohlo městu prospět. Myslím si, že komunální politika je hlavně o službě. Přicházím z venku a určitě najdu řešení na případné žabomyší války, které nic neřeší, ale spíš odvádějí od práce," sdělil Padělek.  

Vítěz voleb v Roudnici Vladimír Urban: „Někdy to bylo o nervy"

Vladimír UrbanOčekával jste výsledek voleb, tak jak dopadly?
Spíše jsem počítal, že nás ANO 2011 „zařízne". Hráli jsme dlouho vyrovnaný boj, ale nakonec jsme tohoto soupeře přečíslili. Ve skrytu duše jsem si přál, aby se v mém případě opakovaly minulé výsledky, kdy jsem získal absolutní počet hlasů. Na druhou stranu mě překvapil výsledek TOP 09 a nezávislí, která dlouho vedla a nakonec získala také čtyři mandáty.

Proběhla už některá koaliční jednání?
V neděli ráno se uskutečnila už první schůzka, ale nebudu zatím prozrazovat s kým a s jakými výsledky.

Patříte mezi dlouholeté zastupitele, vzpomenete si na výsledky v předchozích obdobích?
V komunálních volbách v roce 1998 jsem skončil na 6. místě, v roce 2002 jsem vyhrál, stejně jako v letech 2006 a 2010.

Máte tedy bohaté zkušenosti a hodně jste na radnici zažil?

Někdy to bylo, jak se říká o nervy. Těch nepříjemných událostech, které se zde odehrály, není třeba hovořit. Problémy a krize se překonaly, věřím, že nás čekají čtyři roky klidnější práce.