Ani tentokrát nebylo pochyb, že levice opět získá mírnou převahu a spolu s dalšími partnery nejspíše vytvoří koalici s pohodlnou většinou. Z pohledu měst byla ve Štětí nejmenší volební účast, k urnám v městských a místních částech přišlo 2 623 voličů, což je 36,75 procenta.

Vítězná ČSSD získala necelých 33 procent hlasů, druhé hnutí Sport, zdraví a prosperita 19,32 procenta, KSČM 15,72 procenta, ODS necelých 15 procent, TOP 09 a nezávislí 10,35 procenta a Strana zelených 7,02 procenta.

První schůzku měli zastupitelé za ČSSD včera večer a podle vedení organizace bude nejpravděpodobnější pokračování spolupráce s hnutím Sport, zdraví a prosperita, které obsadilo druhé místo a společně tak dají dohromady 12 mandátů. Vítěz přizve k jednacímu stolu i ostatní strany a hnutí s výjimkou Strany zelených.

ZastupiteléČSSD: Tomáš Ryšánek, Miroslav Andrt, Alena Kořínková, Václav Pištora, Stanislava Linhartová, Jiří Lavko, Jiří Novák, Karel Holeček;
Sport, zdraví a prosperita: Vladimír Frey, Pavel Hoznédl, Hana Klementová, Jiří Dostálek;
KSČM: Ladislav Kubánek, Josef Kinař, Vladimír Nolč;
ODS: Zdeňka Rulíšková, Roman Smoleňák, Ervín Gorol;
TOP 09 a nezávislí: Ivana Roubíčková, Luboš Novák;
Strana zelených: Milan Rygl

„Neočekával jsem výsledek v úplně stejných číslech. Chtěl bych poděkovat našim voličům a vůbec všem, kteří k volbám přišli. Co považuji za ještě přínosnější, je to, že se nenechali ovlivnit negativní kampaní a ocenili naši snahu ve vedení města správným směrem. Příjemně mě překvapilo, že ČSSD vyhrála ve všech dvanácti místních částech, tedy i na venkově, kde vyhrávala KSČM," sdělil nynější starosta T. Ryšánek.

Také ve Štětí hodně voličů využilo možnosti křížkovat a upřednostnit tak osobnosti před celou kandidátkou. Díky tomu se opakoval u ČSSD výsledek z loňska, kdy druhý Miroslav Andrt získal absolutní většinu hlasů, překročil jako jediný tisícovku a přeskočil lídra strany Tomáše Ryšánka o téměř sto hlasů.

Stejně jako při minulých volbách tak pravděpodobně dojde k dohodě mezi oběma kandidáty. Každý by totiž podle svých slov chtěl pokračovat v práci, kterou má rozdělanou z předchozího volebního období a ve které má největší zkušenosti.

Miroslav Andrt z ČSSD: „Vážím si důvěry lidí"

Miroslav AndrtCo vidíte za tím, že jste stejně jako v minulých volbách získal absolutní většinu hlasů?

Je to pro mě zpětná vazba k tomu, že se snažím komunikovat s lidmi, naslouchat jim a být v kontaktu s místními částmi. Nechci předjímat další kroky. Pro mě je důležité, abych na radnici zůstal a mohl pokračovat v práci. Máme rozjetu řadu akcí nejen ve městě, ale i na regionální úrovni v Místní akční skupině Podřipsko či v Národní síti Zdravých měst.

Těšíte se na spolupráci s dosavadními koaličními partnery?

O sestavení koalice budeme jednat se všemi stranami mimo Stranu zelených. Myslím, že především s hnutím Sport, zdraví a prosperita máme řadu společných cílů, a to nejen co se týká aktivního sportu, ale také trávení volného času či cestovního ruchu. Je to například sociální politika ve prospěch seniorů nebo třeba budování startovacích bytů.