„Netřeba se divit. Od prvních tónů a pro nás netradičních pohybů jsme byli sami vtaženi na scénu. Klobouk dolů, když přijde někdo s podobným žánrem tance a beze zbytku vás pobaví," svěřil se jeden z diváků později narozených se svými dojmy.

Pro odpovědi, co připravili hlavní organizátoři už v pořadí pro jubilejní 10. ročník festivalu orientální kultury pod Řípem, jsme se obrátili na Janu Polívkovou: „Tenhle jubilejní ročník galashow se uskuteční v sále roudnického lobkowiczkého zámku. Zahájíme módní přehlídkou společenských šatů, aby půlhodinku po ní byla otevřena ona galashow (v 19 hodin)."

Co je pravdy na tom, že na vaši pozvánku zareagovala pozitivně řada výjimečných hostů? „Místo kulantních přívlastků, když dovolíte, budu raději věcná. Představí se skutečně jedinečné osobnosti v tomto žánru tance: Karolína Idrisová, Kathreen Derouet, Sheyla,Kazafy Troupe International, Eshta Group, projekt Orientální tanec spojuje a mnoho dalších mezi nimi i tanečnice z domácího roudnického tanečního studia."

V minulých ročnících nechyběl doprovodný program mohou s ním stoupenci orientálního tance počítat i pro tentokrát? „Udělali jsme dobrou, přesněji: máme za sebou dobré zkušenosti, například s otevřenou taneční scénou na nádvoří zámku. Nebude chybět ani orientální bazar, jakož ani seminář s Kathreen a o den později 26. 6. se Sheylou."

Zbývá doplnit… „To nejdůležitější moc se opět na svou početnou rodinu orientálních tanců v sobotu srdečně těšíme!"