„Ty nám letos, stejně jako v minulém roce, věnovalo Rodinné centrum Havránek z Veltrus, které opět vyhlásilo mezi svými příznivci akci Krabice od bot, což byla původní myšlenka Diakonie, a shánělo dárky „šité na míru" pro děti z azylového domu a sociálně slabých rodin, se kterými pracujeme. Dárků se sešlo hodně, takže jsme mohli obdarovat i jiné děti. Nabídli jsme je i do litoměřické Diakonie a roudnické Naděje, do azylových domů s dětmi. Maminky a děti z azylového domu dostanou ještě dárky i od příznivců Nadace Terezy Maxové, jelikož jsme se zapojili do projektu Made by," říká Marcela Lysáčková, zástupkyně ředitelka Farní charity v Roudnici nad Labem.

Farní charita je rovněž spolupořadatelem druhé vánoční rybí polévky, kterou na Štědrý den, v době od 10 do 13 hodin, bude přímo na Karlově náměstí podávat majitel roudnické Zámecké restaurace. Výtěžek akce věnuje rodině, kterou vybere Farní charita.
V charitě je v plném proudu i příprava na tříkrálovou sbírku.

„Letos ji opět odstartujeme hned 1. ledna výstupem tří králů na Říp. Koledovat budeme od 2. ledna do 6. ledna, a to ve městě i v okolních spádových obcích podřipského vikariátu a v Budyni nad Ohří. Stále hledáme koledníky a dobrovolníky – přihlášky jsou k vyzvednutí na charitě nebo na www.charitaroudnice.cz," doplňuje Lysáčková.